Aicina pastāstīt savu Baltijas ceļa stāstu


Kuldīgas Galvenā bibliotēka ir iesaistījusies Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) projektā „Baltijas ceļa stāsti” (www.unesco.lv) un aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri būtu gatavi dalīties savās atmiņās par Baltijas ceļa laiku un dalību tajā.

Līdz 2014. gada beigām ikviens aicināts stāstīt savas atmiņas par 1989. gada 23. augusta notikumiem, kad vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trim Baltijas valstīm Latviju, Igauniju un Lietuvu.

Savu stāstu iedzīvotāji aicināti sūtīt UNESCO LNK, publicēt interneta platformā www.thebalticway.eu/ vai pastāstīt projekta vēstnešiem kādā no UNESCO LNK tīklu organizācijām. Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadu iedzīvotāji savas atmiņas vai redzējumu par Baltijas ceļa laiku aicināti stāstīt, sazinoties ar Kuldīgas Galvenās bibliotēkas darbiniekiem. Gaidīti arī tie iedzīvotāji, kuri, dažādu iemeslu dēļ, paši šajā akcijā nepiedalījās.

Projekta ietvaros iegūtie stāsti tiks apkopoti interneta platformā www.thebalticway.eu, iekļauti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumos, kā arī 25 stāsti par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai tiks izdoti īpašā publikācijā.

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Automatizācijas un informācijas resursu apstrādes nodaļas speciālistes Initas Fogeles, tālr. 63350247, e-pasts: inita.fogele@kuldiga.lv. Atpakaļ