Par Kuldīgas novada “Gada sportistu 2019” atzīts riteņbraucējs Krists Neilands


28. decembrī Kuldīgas kultūras centrā norisinājās svinīgā “Kuldīgas novada Gada balva sportā 2019”, uz kuru ieradās sportisti, treneri, sponsori un atbalstītāji. Balvas tika sadalītas 11 dažādās kategorijās, bet par gada sportistu atzina riteņbraucēju Kristu Neilandu.

Vakara vadīšana tika uzticēta televīzijas personībai un sporta žurnālistam Laurim Lizbovskim. Pasākums sākās ar svinīgu Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieka Viktora Gotfridsona uzrunu. V. Gotfridsons uzsvēra, ka pašvaldība lepojas ar mūsu sportistu sasniegumiem: “Priecājamies, ka, strādājot Domē, cilvēki mums saka: “Ak, jūs nākat no skaistās Kuldīgas.” Bet, kas to skaistumu rada? Tie ir mūsu cilvēki. Un, nenoliedzami, augšgalā ir arī mūsu sportisti. Milzīgs paldies par to, ko jūs ikdienā darāt, nesot Kuldīgas vārdu tālu Latvijā un pasaulē. Paldies visiem, kuri atbalsta sportu gan finansiāli, gan morāli. Paldies visiem treneriem, kuri ir ieguldījuši milzīgu darbu, lai jūs visi šeit varētu būt. Daudzi no jums sporto, ne tikai, lai sasniegtu rezultātus, bet savas veselības pēc. Jo vecāks kļūsti, jo saproti, ka veselība ir pats galvenais. Vēlu veiksmīgu nākamo gadu!”

Kopumā sportistus apbalvoja 11 dažādās nominācijās. Katrai nominācijai bija vairāki pretendenti, savukārt Skrundas TV par katru bija sarūpējusi nelielu videorullīti. Katrai nominācijai atzinības rakstus un galveno balvu pasniedza, kāds Kuldīgas novadā pazīstams cilvēks. Piemēram, Kuldīgas novada pašvaldības deputāti Mārtiņš Mednieks, Sigita Vaivade un Ruta Karloviča, uzņēmējs Kaspars Bergmanis, Kuldīgas slimnīcas vadītājs Agris Rozenfelds un citi.

Par Kuldīgas novada “Gada labāko jauno sportistu 2019” atzina volejbolistu Jāni Jansonu, bet atzinības rakstus saņēma Artūrs Cīrulis, Kevins Romāns, Kristaps Pelčers un Alekss Ļeonovs. Nominācijā “Gada tehnisko sporta veida sportists” uzvaras laurus plūca Edijs Ošs, bet atzinības raksti tika Kasparam Sileniekam, kā arī Oskaram Virsim un Robertam Poriņam. “Gada labākās komandas” balvu saņēma futbola centrs “Nikers”, savukārt atzinības rakstus piešķīra florbola klubam “Kuldīga”, volejbola komandai “Kuldīga/NSS”, novusa klubam “Elvi” un pauerliftinga komandai “Kuldīga”. Tikmēr iedzīvotāji par Kuldīgas novada “Gada populārāko sportistu” atzina riteņbraucēju Kristu Neilandu, bet atzinības rakstus saņēma Andris Dilāns, Kristaps Bērziņš, Māris Rozentāls un Jānis Šmēdiņš. Tāpat ar aptaujas palīdzību tika noskaidroti uzvarētāji nominācijās – “Kuldīgas novada gada sporta pasākums 2019” un “Populārākais Kuldīgas novada tautas sporta pasākums 2019”. “Gada sporta pasākuma” nominācijā triumfēja “Skrien Latvija” Kuldīgas pusmaratons, bet atzinības saņēma arī Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā, “Katrīnas kauss” vieglatlētikā, Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās un Starptautiskais turnīrs kikboksā “Kurzemes kauss 2019”. Turpretim galveno balvu nominācijā “Gada tautas sporta pasākums” ieguva “Nakts Četrcīņa”, tikmēr ar atzinības rakstiem godināja arī “Izskrien Latviju”, Skriešanas seriālu “Kuldīgas apļi”, Orientēšanās seriālu “Taciņas” un Patria “City run”.

Par 2019. gada “Labāko sporta klubu” atzina Kuldīgas florbola klubu, savukārt atzinības rakstus pasniedza cīņu klubam “Team Kuldīga”, FC “Nikers”, OK “Taka”, kā arī mednieku un makšķernieku biedrībai. Galveno balvu nominācijā “Gada sportiste 35+ vecuma grupā” saņēma Ludmila Joce, turpretim ar atzinības rakstiem sumināja Anitu Leju, Ilzi Burkevicu, Līgu Virbuli un Odetu Turku.  Nominācijā “Gada sportists 40+ vecuma grupā” uzvaras laurus plūca Jānis Pommers, bet atzinības rakstus saņēma Ivars Šuvalovs, Jānis Bruzinskis, Ģirts Vēvers un Jānis Turks.

Visbeidzot, par Kuldīgas novada “Gada sportistu” atzina riteņbraucēju Kristu Neilandu, kurš šogad triumfēja Ungārijas tūrē, bija Latvijas čempions individuālajā braucienā, bet prestižajā daudzdienu velobraucienā “Giro d Italia”, vienā no posmiem, izcīnīja piekto vietu. Atzinības rakstus šajā nominācijā saņēma arī Jānis Šleckus, Uģis Jocis, Edgars Peterlēvics un Jānis Šmēdiņš. Tikmēr laikraksta “Kurzemnieks” speciālbalvu saņēma skrējējs Uģis Jocis.

Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās instrumentāli vokālā grupa, klātesošos priecējot Andrai Zvejniecei, Amandai Gertnerei un Līvai Blūmai. Pēc oficiālās daļas sekoja balle, kurā muzicēja grupa “Nakts ziņas”. Tāpat pasākuma viesiem bija iespēja nofotografēties īpaši izveidotajā fotostūrītī, kas atradās kultūras centra vestibilā.

  Atpakaļ