Idejas saturīgai brīvā laika pavadīšanai Kuldīgā un apkārtnē


Laikā, kad valstī joprojām ir spēkā ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 pandēmiju un pasākumu rīkošana nav atļauta, joprojām ir pieejamas dažādas iespējas saturīgai brīvā laika pavadīšanai Kuldīgā un tās apkārtnē.

Vienlaikus aicinām atcerēties par pulcēšanās ierobežojumiem, distances (divi metri) ievērošanu un rūpīgu roku mazgāšanu.

Kuldīgas novada muzejs ir atvērts piektdienās, sestdienās un svētdienās 11.00–18.00.

Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīciju “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, kā arī izstādes “Iedvesmojošā Kuldīga 19.-21. gadsimta gleznās un grafikā” un “Drukātais vārds: Kuldīgas preses vēsture”.

Uzmanību!Muzejā vienlaikus drīkst atrasties noteikts skaits cilvēku, tiem cilvēkiem, kuri nav no vienas mājsaimniecības, jāievēro distancēšanas prasība (divi metri).

Adrese: Pils ielā 5, Kuldīgā

Vairāk informācijas: https://www.kuldigasmuzejs.lv

Kuldīgas Mākslas nams apmeklētājiem atvērts trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās 10.00–18.00, svētdienās 10.00–16.00.

Līdz 2. jūnijam 1. stāvā apskatāma Andra Vītoliņa darbu izstāde “Ieelpo, jo rītdiena būs citāda”.

Par savu jaunāko darbu ciklu Andris Vītoliņš saka: “Beidzamā laikā mani pārņēmusi ideja par jaunradītas neeksistējošas pasaules attēlošanu. Tie ir vizuāli nolasāmi tēli, celtnes, ornamenti, kas pastāv vien uz audekla. Savā ziņā tas ir kā alternatīvs uztveres un izpratnes veids šodienas laikmetam, kad pasauli ir pārņēmusi fotografēšanas epidēmija. Rītdienas pasaules lielākais izaicinājums būs tās izcelsme – to nebūs vairs veidojis cilvēka prāts pēc Dievu līdzības, bet gan ģenerējusi datorprogramma. Bet varbūt mākslīgais intelekts pilnveidosies un spēs mums simulēt dieviškas atklāsmes un okeāniskās jūtas?”. Izstādes kurators: Uldis Jaunzems-Pētersons.

2. stāvā apskatāma fotoizstāde par Liepāju.

Uzmanību!Vienlaikus telpā var atrasties ne vairāk kā 25 apmeklētāji, maksimālais uzturēšanās ilgums telpā – 30 minūtes.     

Adrese: 1905. gada ielā 6, Kuldīgā

Vairāk informācijas: Kuldīgas mākslinieku rezidences lapā www.facebook.com/kuldigaresidence

No 20. maija durvis apmeklētājiem vēris Kuldīgas vecais rātsnams un Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs. Apmeklētājus šeit gaida no pirmdienas līdz piektdienai 9.00 – 17.00, sestdienās, svētdienās 10.00 – 15.00.

Šeit apskatāma Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņu grafikas darbu izstāde “Sajūtas”.

30. maijā 12.00 – radošā meistarklase kopā ar cotton.knot, lai mācītos radīt skaistus puķu podu turētājus. Dalībnieku skaits ierobežots, tās norisē tiks ņemts vērā sanitārais protokols. Dalības maksa 25 EUR. Tajā ietilpst visi meistarklasē nepieciešamie materiāli. Pieteikšanās līdz 28. maijam, sūtot SMS vai “Whatsapp” ziņu pa tālr. 20371650.

Adrese: Baznīcas iela 5, Kuldīga

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Vecaisratsnams/

Tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas izstāžu zālē apskatāma pastāvīgā ekspozīcija. Izstāžu zāle atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai 10.00–16.00.

Adrese: Mucenieku iela 19, Kuldīga.

No 21. maija apmeklētājiem durvis vēris Adatu ekspozīcija industriālā mantojuma tornī. Tā apskatāma no ceturtdienas līdz sestdienai 11.00 – 17.00, svētdienās 11.00 – 15.00.

Pagājušā gadsimta sākumā neviena plašās Krievijas impērijas māja nevarēja iztikt bez Kuldīgas fabrikas “Meteors” darinājumiem. Bijušā adatu fabrikas kompleksa atjaunotajā tornī ierīkota industriālā mantojuma ekspozīcija.

Adrese: Liepājas iela 37, Kuldīga

Kontakti: (+371) 29334403

Līdz 25. maijam ikviens interesents var piedalīties Kuldīgas pastaigu spēlē. Spēles noteikumi atrodami Facebook lapā visitkuldiga https://www.facebook.com/kuldiga.tourism/

Lai pavadītu brīvo laiku svaigā gaisā, aicinām piedalīties Kuldīgas pastaigu spēlē, meklējot pilsētā paslēptus pavedienus ģimenes lokā vai individuāli. Kopā ir apslēpti 11 pavedieni. Katrā punktā ir dots mājiens jeb uzdevums, kas palīdzēs atklāt nākamo punktu, kur jādodas. Pēdējā uzdevuma atslēgas vārds jānosūta īsziņā uz tālruni 29334403. Kāds no pareizo atbilžu iesniedzējiem saņems pārsteiguma balvu no visitkuldiga.com

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/kuldiga.tourism/

Kuldīgas Galvenā bibliotēka piedāvā jaunu iespēju pilnveidot savas prasmes viedo ierīču izmantošanā un iepazīt Kuldīgu no cita skatu punkta – vides izzināšanas programmu – interaktīvu pārgājienu “Ūdens Kuldīgā”.

Tā ir jauna iespēja gūt informāciju par pilsētu un tās ūdensceļiem, kā arī iepazīt Kuldīgas Galvenās bibliotēkas  krājumu un pakalpojumus, it īpaši elektronisko resursu izmantošanas iespējas.

Programma paredzēta ģimenēm, lai bērni ar vecākiem varētu kopā kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku un apgūt vai nostiprināt informācijas meklēšanas iemaņas par dzimto pilsētu, novadu Kuldīgas Galvenās bibliotēkas veidotajā Novadpētniecības datu bāzē.

Programma veidota, izmantojot slēpņošanas principus. Proti, pārgājiena dalībniekiem informācija jāmeklē Novadpētniecības datu bāzes analītiskajos ierakstos par Kuldīgu un Kuldīgas novadu. Instrukcijas veidotas Google veidlapās, tur norādīts arī meklēšanas ceļš – saites uz Novadpētniecības datu bāzi, konkrēti kritēriji un vērtības, lai atrastu ierakstu, kurā ievietots QR kods (un saite) uz nākamo objektu.

Programmu iespējams “iziet” gan virtuāli, izmantojot viedierīci vai datoru, gan dodoties pārgājienā pa Kuldīgu. Pārgājiena maršrutā visi objekti ir saistīti ar ūdeni — tā laikā tiek apmeklētas Kuldīgas upes, dīķi, avoti, ūdenstorņi, ūdenskritumi, strūklakas, ūdenssaimniecība, kā arī ielas, kuru nosaukumi saistīti ar ūdeni.

Pārgājienu kā netradicionālu mācību formu var izmantot arī dažādu mācību iestāžu audzēkņi. Pārgājiens ir veids, kā viņi mūsdienīgā veidā iepazīst dzimto vietu, vienlaikus apgūstot prasmes informācijas meklēšanai katalogos un datu bāzēs, kas turpmāk noderēs izstrādājot zinātniski pētnieciskos darbus vai vienkārši vēloties uzzināt kaut ko jaunu. Šāda programma veicina lokālpatriotismu, aktīvu dzīvesveidu, kā arī saturīgu brīvā laika pavadīšanu ar ģimeni un draugiem.

Nākotnē plānots izstrādāt pārgājiena maršrutus arī par citām tēmām, piemēram, literatūru un rakstniekiem, arhitektūru Kuldīgā, rūpniecības uzņēmumiem, bibliotēkām, izglītību u.c.

Uzsākt programmu var, reģistrējoties un sākot spēli patstāvīgi šeit https://bit.ly/2kIJ31k  .

Tās nav sacensības un tev pat nav jāskrien, ja vien to pats nevēlies. Droši vari izvēlēties vai nu kādu no jau mūsu izplānotajām distancēm, vai arī kartē ar visiem attiecīgajā apvidū izvietotajiem kontrolpunktiem saplānot pats savām spējām piemērotu un dodies skrējienā vai pastaigā pa mežu.

Ņem līdzi draugus vai ģimeni, bet, protams, ievērojot visus šobrīd valstī noteiktos un spēkā esošos ierobežojumus!

Nebaidies par rezultātu – to neviens cits bez tevis paša, ja nevēlēsies, neuzzinās, jo laiku fiksē tikai tu pats. Galu galā galvenais jau nav tās stundas, minūtes un sekundes, bet gan kustība svaigā gaisā, brīvība mežā un kvalitatīvi pavadītais laiks!

Tiesa, mēs tāpat lūdzam visus dalībniekus reģistrēt savu dalību, lai redzam, kāds ir pieprasījums pēc šādām aktivitātēm un spētu nodrošināt dalībniekus ar sagatavotām karšu izdrukām mežā, jo saprotam, ka ne visiem ir iespēja pie tādām tikt pašu spēkiem.

“Pagaidu Taciņas” organizē Kuldīgas tūrisma un orientēšanās klubs “TAKA”.

“Pagaidu Taciņu” iespējas šobrīd: 

  • Iepriekš ierīkotā trase Mežvaldē;
  • Iepriekš ierīkotā trase Krauļu priedēs (diemžēl bez starta vietas luktura, ko kāds paņēmis sev līdzi); 
  • Iepriekš ierīkotā trase Misiņkalnā, Aizputē;
  • Iepriekš ierīkotā trase Mordangā pie Vēžezera (līdz 24. maijam);
  • Iepriekš ierīkotā trase Sauleskalnos pie Kuldīgas;
  • Aktuālā trase 20. līdz 26. maijam Īvandē.

Uzmanību! Dodoties uz trasēm, kas pieejamas jau ilgāku laiku, iesakām ar kartēm nodrošināties pašiem, jo to uz vietas var nebūt. Kartes un vairāk informācijas: http://taka.kuldiga.lv/ ; https://www.facebook.com/KuldigasTAKA/

https://www.youtube.com/watch?v=5Twl2wvkGLI

Kuldīgas novada sporta skola aicina ikvienu interesentu piedalīties virtuālās skriešanas sacensībās “Izskrien Kuldīgu”, kas norisinās līdz pat 23. maija plkst. 23.59. 

Sacensības notiek divās kategorijās:

Sacensību noteikumi paredz, ka piedalīties var jebkurš. Dalībniekam jāpievienojas šīm sacensībām, izmantojot saiti pie atiecīgās kategorijas. Dalībnieki aicināti skrienot ievērot godīgus sacensību principus. Nav svarīgi, kur skrējējs skrien, taču lūdzam ievērot visus valdības noteiktos ierobežojumus un aicinām neskriet stadionā.  

Sacensībām noslēdzoties, sporta skola katrā disciplīnā apbalvos pirmos trīs labākos gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Ventas ielejas dabas taka

Dabas liegumā “Ventas ieleja”, Pils ielā 8, atrodams sākuma punkts divus kilometrus garajai un skaistajai dabas takai. Pastaigu taka ved gar Ventas kreiso krastu un savieno Kuldīgas veco ķieģeļu tiltu ar jauno tiltu, kas ļauj iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem baudīt Ventas ielejas dabas skaistumu, neierastas ainavas un aktīvi pavadīt laiku dabā.

Taka ir labiekārtota ar no jauna izveidotiem celiņiem, koka laipām, tiltiņu pāri gravām, skatu laukumiem, atkritumu urnām, soliem un apgaismojumu. Tā veidota pietiekami plata, lai pa to bez problēmām varētu pārvietoties un samainīties gājēji, māmiņas ar bērnu ratiņiem un cilvēki ratiņkrēslā.

http://visitkuldiga.com/ventas-ielejas-dabas-taka/

Pārventas parka dabas daka

Arī Ventas labajā krastā, Pārventas parkā ierīkota ainaviska pastaigu taka. Pārventas parkā var apskatīt arī Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” apsaimniekoto kartupeļu lauku, kur jau otro gadu, klausoties “Kartupeļu Lauka Radio”, aug kulturālie kartupeļi.

Kalnansu purva taka

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem. Pa dēļu celiņu var pārvietoties arī cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar maziem bērniem.

http://visitkuldiga.com/kalnansu-purva-taka/

No 1. maija, pielāgojoties esošajiem ierobežojumiem un saskaņojot apmeklējumu iepriekš, atvērtas šādas Kuldīgas pilsētas un novada tūrisma vietas:

?Dzīvais muzejs “Senais Kuldīgas stāsts”

Interaktīvā ekspozīcija aizraujošā veidā vēsta par Kuldīgas senatnes notikumiem.

Adrese: Jelgavas iela 2, Kuldīga

Kontakti: (+371) 27323117

https://www.facebook.com/SenasKuldigasstasts/

?Ekskursiju vilcieniņš “Ludis”

Vilcieniņš vizina cauri pilsētai, ļaujot iepazīt un izzināt Kuldīgas ielas, vēsturiskās ēkas, vietas un notikumus.

Sākuma punkts: Kuldīgas senā ķieģeļu tilta galā

Kontakti: (+371) 29833222

https://www.facebook.com/goldingentrain/

?Kafijas grauzdētava “Curonia”

Iespēja ieskatīties kafijas pupiņu grauzdēšanas procesā un uzzināt dažādas nianses izcilas kafijas baudīšanai.

Adrese: Baznīcas iela 6, Kuldīga

Kontakti: (+371) 28826604, curoniacoffee.com

https://www.facebook.com/curoniacoffee/

?Izlaušanās spēle jeb Escape Room Kuldīga

Spēles dalībnieki tiek ieslēgti istabā, no kuras tiem jāizkļūst 60 minūšu laikā, risinot paslēptus uzdevumus.

Adrese: Baznīcas iela 32, Kuldīga.

Kontakti: (+371) 28728202

https://www.facebook.com/escaperoomkuldiga/

?Mājas vīnu ražotne GRP

Mājas vīnu degustācija, kurā iespējams nobaudīt dažādu saimnieku dārzā audzētu ogu un augļu vīnus.

Adrese: J.Mātera iela 9, Kuldīga.

Kontakti: (+371) 28344364; 29162402

FB: SIA GRP

https://www.facebook.com/Salonavini/

?Z/s “Smilškalni”

Iespējams nodegustēt un iegādāties Kuldīgā tapušus mājas vīnus no pašu audzētām ogām – avenēm, upenēm, kazenēm un smiltsērkšķiem.

Adrese: Tehnikas iela 12, Kuldīga.

Kontakti: 26796182, www.smilskalni.lv

https://www.facebook.com/SmilskalnuVins/

?Strausu ferma “Nornieki”

Ekskursija ar gidu lielākajā strausu fermā Latvijā. Šeit apskatāmi gan lieli, gan mazi strausi, kā arī kaziņas. Pieejamas arī degustācijas un lauku romantikas baudīšana uz ģimenes restorāna [ar putniem] terases.

Adrese: “Nornieki”, Snēpeles pagasts.

Kontakti: (+371) 29123501, www.strausuferma.com

https://www.facebook.com/Strausu-ferma-Nornieki

https://www.facebook.com/restaurantarputniem/

?Riežupes smilšu alas

Gida pavadībā iespējams apskatīt 460 m garu alu labirintu, kurā apmeklētāji dodas vien sveču gaismā, izzinot un sajūtot alu īpašo atmosfēru.

Adrese: Rumbas pagasts.

Kontakti: (+371) 29555042; 28636831; 29896646, www.smilsualas.lv

?Ēdoles pils

Teikām un leģendām apvītā pils aicina apmeklētājus iepazīt pils vēsturi un apskatīt senās detaļas, kā arī nobaudīt gardus ēdienus pils krodziņā.

Adrese: Ēdoles pagasts.

Kontakti: (+371) 63321251, www.edolespils.lv

https://www.facebook.com/EdolesCastle

https://www.facebook.com/pilskrogsedole

?Maras muiža

Muižas saimniece piedāvā ekskursiju un aizraujošu stāstījumu par muižas pirmsākumiem līdz pat šai dienai, kā arī baudīt kafiju uz muižas terases vai rūpīgi iekoptajā muižas dārzā.

Adrese: Turlavas pagasts.

Kontakti: (+371) 26376974, www.marasmanor.info

https://www.facebook.com/MarasManor/

?Padures muiža ar parku

Ekskursija pa seno muižu saimnieka pavadībā. Interesanti fakti un liecības par muižas vēsturi.

Adrese: Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 29640028, www.paduremanor.com

https://www.facebook.com/PaduresMuiza/

?Keramikas darbnīca “Saules ceplis”

Šeit darbojas dizainere-keramiķe Madara Atiķe, kura ir viena no nedaudzajiem amata meistariem, kas traukus darina pēc sentēvu tehnoloģijas. Ikviens ir laipni aicināts iemēģināt roku māla meistarklases nodarbībās pagatavojot pats savu trauciņu melnās keramikas tehnikā.

Adrese: “Medulāji”, Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 26072594

https://www.facebook.com/SaulesCeplis/

?Keramiķe Inta Medniece

Keramiķe aicina iemēģināt roku senajā amatā un katram pašam no māla piciņas uzburt skaistus māla traukus mālu trauku darināšanas meistarklasē.

Adrese: “Remesi”, Padures pagasts.

Kontakti: (+371) 22139680

?Bišu drava “Baļļas”

Iespēja ielūkoties bišu rosīgajā dzīvē, kā arī nobaudīt plašu sortimentu ar dažādiem medus produktiem. Jautrākais laika pavadīšanai pieejamas dažādas atrakcijas un darbnīcas.

Adrese: “Baļļas”, Turlavas pagasts.

Kontakti: (+371) 29376385, www.ballas.lv

https://www.facebook.com/medusballa/

?Lauku sēta “Zemturi” (no 30. maija)

Lauku saimniecībā iespējams apskatīt lielākus un mazākus mājdzīvnieciņus - gotiņu, zirgus, pundurcūciņas, mājputnus kā arī vairāk kā 100 trušus.

Adrese: “Zemturi”, Laidu pagasts, Kuldīgas novads.

Kontakti: (+371) 28787683

https://www.facebook.com/rudaistrusis

Aicinām apmeklējumu pieteikt iepriekš un ievērot visus piesardzības pasākumus. Būsim atbildīgi viens pret otru! Esam par drošu ceļošanu! Atpakaļ