Riteņbraucējs Viesturs Lukševics noslēdz karjeru un Kuldīgā trenēs jaunos talantus


2020. gada Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā, kuldīdznieks, Viesturs Lukševics nolēmis likt punktu profesionālajai karjerai un pievērsties trenera arodam. V. Lukševics pievienojies Kuldīgas novada sporta skolas treneru kolektīvam un rūpēsies par bērnu, jauniešu un junioru talantu sagatavošanu.

“Saistībā ar pandēmiju aizvadītā sezona bija ļoti neaktīva. Īsā sacensību posmā man vajadzēja nopelnīt sev jauno līgumu un konkurence bija ārkārtīgi spēcīga. Darīju, ko varēju, cik es spēju. Lielisks starts man izdevās Latvijas čempionātā, kurā uzvarēju, un izcīnīju čempiona kreklu. Tā bija spēcīga motivācija, lai turpinātu braukt. Pie vairākām komandām interesējos, lai turpinātu karjeru, taču saņēmu atteikumus. Vēlējos pagarināt līgumu ar līdzšinējo komandu (“Amore & Vita”), taču sponsoru maiņas dēļ, viņi izdevīgu piedāvājumu nevarēja izteikt. Nācās pieņemt sev sāpīgu lēmumu un noslēgt profesionālo karjeru,” lēmumu par karjeras noslēgšanu iztirzā V. Lukševics.

Karjeras laikā 33 gadus vecais V. Lukševics pārstāvējis vairākas profesionālās riteņbraukšanas komandas – “Rietumu Bank Riga”, “Dynatek”, “Team Kalev Chocolate – Kuota”, “Alpha Baltic” un sešas sezonas pārstāvējis “Amore & Vita” rindas, kurā startēja arī pēdējās trīs sezonas. V. Lukševics 2020. gadā kļuva par Latvijas čempionu šosejas riteņbraukšanā. 2016. gadā kuldīdznieks bija Latvijas vicečempions, bet 2017. gadā šajā disciplīnā izcīnīja bronzas godalgu. Tāpat V. Lukševics 2009. gadā ieguva Latvijas čempiona godu U-23 vecuma grupā, pārstāvot “Palazzago” vienību.  Tikmēr starptautiskās sacensībās 2015. gadā Odesas “Grand Prix” tika izcīnīta trešā vieta.

Kuldīdznieks stāsta, ka agrāk bijusi doma par trenera arodu, taču viens no pēdējiem grūdieniem šā arodā izvēlē, bijuši labie rezultāti junioram Kasparam Ilsjānam, kurš trenējās pēc V. Lukševica izveidotā treniņplāna: “Pēdējos divus gadus strādāju ar amatieru riteņbraucējiem. Desmit sportistiem attālināti veidoju treniņprogrammas. Tāpat rakstīju treniņplānu Kasparam Ilsjānam, kurš pēc mana veidotā plāna junioru reitingā ierindojās otrajā vietā.  Man šī lieta iepatikās. Jau senāk zināju, kad beigšu profesionālo karjeru, vēlēšos kādreiz strādāt par treneri, vai kādā komandā būt par sporta direktoru. Gandrīz uzreiz no Kuldīgas novada sporta skolas nāca piedāvājums kļūt par treneri riteņbraukšanas nodaļā. Es to uzreiz pieņēmu. Paldies direktoram Agrim Kimboram par šādu piedāvāju, un ka viņš man uzticējās. Jau uzreiz izveidoju papildus junioru grupu, kas Kuldīgā līdz šim nav bijusi tik labā līmenī." 

V. Lukševics uzsācis trenera gaitas un aktīvi iesaistījies sporta skolas un “Goldingen Cycling club” rindās, kā arī kļuvis par Latvijas junioru izlases galveno treneri: “Tāpat nāca piedāvājums no Latvijas Riteņbraukšanas federācijas - par darbu Latvijas junioru izlases galvenā trenera amatā. Esmu apstiprināts šajā amatā, un mani ir jauni izaicinājumi un vīzijas – gan Kuldīgas novada sporta skolā, gan Latvijas junioru izlasē. Tāpat aktīvi iesaistos “Goldingen Cycling club”, lai klubā piesaistītu jaunos talantus un celtu kopējo riteņbraukšanas līmenī novadā un valstī.”

Noslēgumā V. Lukševics saka paldies dzimtajai Kuldīgai par atbalstu karjeras laikā: “Paldies Kuldīgai un Kuldīgas novadam par atbalstu gan sportista karjerā, gan tagad jaunajā amatā. Darīšu visu, ko spēju, un cerams, ka nākotnē Kuldīgā par riteņbraukšanu varēsim runāt pavisam citā līmenī.” Atpakaļ