Kuldīgā rūpējas par pīlēm


Atsaucoties uz iedzīvotāju ierosinājumiem, Kuldīgas novada pašvaldība ir uzstādījusi informatīvās zīmes ar lūgumu nebarot pīles ar maizi. Zīmes uzstādītas pie dīķa bijušā veikala “Selver” teritorijā, Piltenes ielā 32 un pie Alekšupītes Kalna ielas zaļajā zonā pretī tiesas ēkai.

Iedzīvotāji nereti pīles, kas mitinās pilsētas ūdenstilpēs, baro ar baltmaizi. Lai gan meža pīlei baltmaize nav indīga (tikai tad, ja tā ir sapelējusi), tā satur maz uzturvērtību. Arī rupjmaize, kas satur vairāk vērtīgu vielu, nav pīlēm atbilstoša barība. Pārlieku liela kaloriju uzņemšana var sekmēt dažādu slimību attīstību, tai skaitā paralizējošo “enģeļspārna” slimību, kuras rezultātā putna spārni sastingst, izplesti uz abām pusēm, tādējādi liedzot putnam lidot. Šāds stāvoklis ir neārstējams, putnam mokošs, tas pārsvarā beidzas ar putna bojāeju.

Lai nodrošinātu ikdienas barības devu, savvaļas pīlēm pietiek ar dabā pieejamo zāli, aļģēm, planktonu un dažādiem kukaiņiem. Ja putnus regulāri baro ar maizi, tiem mainās ieradumi, tie nelido uz siltajām zemēm, jo kļūst atkarīgi no cilvēku sagādātās barības.

Lai palīdzētu pilsētā mītošajiem savvaļas putniem, aicinām tos nebarot ar maizi. Pīles drīkst barot ar gabalos saplēstiem zaļiem salātiem, kukurūzu, auzu, miežu, kviešu graudiem, kartupeļiem, burkāniem, ķirbju, sezama, saulespuķu un citām sēklām, kā arī specializēto putnu barību. Atgādinām, ka putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo sāls putniem ir bīstama.

Aicinām ikvienu, barojot savvaļas putnus, izvēlēties to veselībai piemērotāko barību, kas dos putniem nepieciešamās barības vielas un uzturēs tīras ūdenstilpes. Atpakaļ