Aicina baudīt Jāņu noskaņas Kuldīgas novadā


Sagaidot Jāņus, Kuldīga tērpusies svētku rotā, par ko šogad parūpējušās Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes speciālistes – vadītājas vietniece, māksliniece Inese Sulojeva un arhitekte Megija Gailīte.

Aicinām izstaigāt pilsētu un apskatīt dažādās dekorācijas. Liepājas ielā un Rātslaukumā izvietoti milzu alus kausi ar meijām. Svētkiem iespējams iedvesmoties, izlasot uz molbertiem izvietotās un ar Kuldīgai raksturīgajiem etnogrāfiskajiem rakstiem un augu vītnēm noformētās tautasdziesmas.

Pilsētas laukumā ikviens var nofotografēties skaisti iekārtotajā fotostūrī ar krūzi un baltu ziedu kupenu. Bet vakarpusē, kad satumst, aicinām apskatīt svētku dekorācijas Semināra parkā, kas tumsā ir izgaismotas.

Inese Sulojeva pateicas folkloras ekspertei Inai Celitānei par konsultācijām Semināra parka dekorāciju izveidē, SIA “Paveiks” un personīgi Elvisam Viļumsonam un Tomam Erbam par dekorāciju izvietošanu pilsētvidē, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” Zaļumsaimniecības daļas čaklajām darbiniecēm un vadītājai Dzintrai Strazdai, elektriķiem Andrim Zemkem un Mārim Vidmanim, kā arī sētniecei Līgai, kura svētku dienās pieskatīs, lai augi fotostūrī būtu padzirdīti.

Kopīga Jāņu svinēšana šogad valstī noteikto ierobežojumu dēļ izpaliks, taču aicinām, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, apmeklēt svētku tirdziņus un iesaistīties citās interesantās aktivitātēs.

KULDĪGĀ

Siera, maizes un zaļumu tirdziņš Kaļķu ielas kvartālā

Sestdien, 19. jūnijā, 12.00–18.00 Kaļķu ielas kvartālā (Kaļķu ielā 14, Kuldīgā) – siera, maizes un zaļumu tirdziņš. Tirdziņā piedalīsies Latvijā iecienītākie siera ražotāji – Kundziņ' siers no Bērzciema, “Burkānciema siera darītava”, siera meistare Agita Blūma, kazas sieru saimniecības Z/S Birznieki un “Bērzi”, Ivetas Sieri ar svaigpiena mājas siera klāstu, Nīcas siers un saimniecība “Krišjāņi” Piena aitas.

Saulgriežu iedvesmas dārzs un ielīgošana

No 21. līdz 27. jūnijam skvērā pie Kuldīgas kultūras centra –  “Saulgriežu iedvesmas dārzs”. Bet pirmdien, 21. jūnijā, 12.00–18.00 norisināsies ielīgošana Kuldīgas ielās un laukumos.

Jāņu tirgus Liepājas ielā

Ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, otrdien, 22. jūnijā, no 12.00 līdz 18.00 Kuldīgā, Liepājas ielā notiks Jāņu tirgus.  Tirgū būs sastopami amatnieki, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu ražotāji, našķu un saldumu tirgotāji.

Lustīga ielīgošana Kuldīgas novada pagastos

Ēdolē otrdien, 22. jūnijā, pirms saulrieta pie ezera iedziedāsim saulgriežus kopā ar Ēdoles kultūras nama folkoras kopu “Ēdoles Ķists”, Druvas “Zemturiem” un kapellu “Danču klubs” no Rīgas. Turpināsim tradīciju un kopā izgaismosim ezeru ar pašu sagatavotām svecītēm.

Gudeniekos otrdien, 22. jūnijā, pēcpusdienā tiks aizvadīts Vārmes un Basu bibliotēkas kopīgs pasākums “Līgo saule, līgo bite…”, tiešraide Vārmes pagasta bibliotēkas Facebook lapā.

Kabilē trešdien, 23. jūnijā, vakarpusē iedzīvotāji tiks iepriecināti ar braucošu, muzikālu Līgo sveicienu.

Kurmālē otrdien, 22. jūnijā, notiks “Līgo tirgus Kurmālē.” Gaidām tirgotājus ar Jāņu vainagiem, Jāņu sieru, pīrāgiem, raušiem un citiem gardumiem, kā arī pircējus. Tirgus notiks, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Pelčos trešdien, 23. jūnijā, vokālais ansamblis “Avots” dosies zirga pajūgā aplīgot Ābeļciema un Pelču iedzīvotājus.

Rendā sestdien, 19. jūnijā, vakarpusē Rendas estrādē – Muzikālā pastaiga “Es nevaru būt balts”. Pasākums notiks DAĻĒJI DROŠAJĀ REŽĪMĀ un teritorija tiks norobežota. Pasākuma norises teritorijā tiks ielaisti apmeklētāji, kuriem būs derīgs COVID sertifikāts, kuru iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv. Biļetes iepriekšpārdošanā: 7 Eur, 19. jūnijā: 10 EUR.  Tālr. 26181470.

23. jūnijā neilgi pirms pusnakts pie Rendas pagasta dīķa tiks aizdedzināts peldošais un lielais Jāņu ugunskurs.

Snēpelē pirmdien, 21. jūnijā, vakarpusē brīvdabas estrādē norisināsies jautras orientēšanās sacensības “Dodamies meklēt jāņtārpiņus!”. Plašāka informācija un pieteikšanās komandām vai individuālajiem dalībniekiem līdz 20. jūnijam kultūras namā, tālr. 27843792.

Turlavā otrdien, 22. jūnijā, vakarpusē ielīgošana kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri.

Vārmē otrdien, 22. jūnijā, pēcpusdienā Vārmes un Basu bibliotēkas kopīgs pasākums “Līgo saule, līgo bite…”, tiešraide Vārmes pagasta bibliotēkas Facebook lapā. Atpakaļ