“Dzīres Kuldīgā” šogad nenotiks, tāpat estrādē nerīkos pasākumus un koncertus, kas pieprasa veikt derīgu Covid-19 sertifikātu pārbaudi


Kuldīgas pilsētas festivāls “Dzīres Kuldīgā” arī šogad nenotiks, jo, ņemot esošo situāciju ar Covid-19 izplatību valstī, ir secināms, ka šo pasākumu, tāpat kā pērn, pilnā apjomā kvalitatīvi un droši sarīkot nav iespējams – uzklausot Kuldīgas kultūras centra direktori Intu Burnevicu, Kuldīgas novada Domes sēdē lēma klātesošie deputāti.

I. Burnevica pastāstīja, ka no šī gada 15. jūnija publisko pasākumu organizatori drīkst rīkot divu veidu norises: pasākumus, kurus var apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas un kuros nebūs jāievēro papildu drošības noteikumi, kā arī pasākumus, kuros var piedalīties apmeklētāji, kas ir vakcinēti, pārslimojuši vai ar derīgu iepriekš vai pasākuma norises vietā veiktu Covid-19 testu. Viņa aicināja deputātus lemt, vai Kuldīgas estrādē būtu lietderīgi rīkot kādu no iepriekš nosauktajiem pasākumu veidiem, lai būtu iespējams veikt pasākumu rīkošanai nepieciešamos darbus.

Pēc diskusijām deputāti ar balsu vairākumu nolēma nerīkot Kuldīgas estrādē pasākumus un koncertus, kas pieprasa veikt derīgu Covid-19 sertifikātu pārbaudi.

Taču Kuldīgas kultūras centrs apņēmies iedzīvotājiem kultūru piedāvāt citādāk, 2021. gada jūlijā nodrošinot dažādas vides instalācijas, izstādes un akcijas bez iepriekš izziņotiem sākuma laikiem. Atpakaļ