1999. gada apsekošanas rezultāti:
Pēc Kuldīgas vēsturikajiem plāniem ēkas Raiņa iela 2 būvapjoms sastāv no vairākām dažādos laika periodos būvētām ēkām un to daļām. Pašreizējās ēkas vietā jau 19. gs. 20.-30.gados bijusi koka saimniecības ēka, kura šādā statusā pastāvējusi līdz 19. gs. beigām (turpmāk tekstā A). 19. gs. pēdējā ceturksnī izbūvēta mūra ēka (turpmāk tekstā ēka B) Liepājas un Raiņa ielu stūrī un apmūrēta daļu no koka ēkas. Mūra izbūve starp ēkām Liepājas 6 un Raiņa 2 (turpmāk tekstā ēka C) domājams, uzbūvēta 1930. gados. Ieejas vējtveri pagalma pusē piebūvēti vēlāk
ēka A daļa būvēta statņu konstrukcijā bez cokola. Tai ir divslīpju jumts ar „S” veida māla kārniņiem.Ielas fasāde sekundāri apšūta ar dēļiem. Caurbrauktuves siena ir sākotnējās saimniecības ēkas starpsiena.
ēkas B daļa būvēta no sarkaniem, dedzinātiem māla ķieģeļiem, vienlaicīgi izmūrējot logu palodzes un jumta dzegu. Fasādes nav apmestas, ielas fasāde krāsota. ēkai divslīpju jumts iesegts ar „S” veida māla kārniņiem. Jumta zelmeņa daļa virs koka ēkas jumta slīpes aizšūta ar dēļiem. Sekundāri piebūvētie vējtveri mīrēti no sarkaniem dedzinātiem māla ķieģeļiem, neapmesti.
ēka plānā taisnstūra, kurā iezīmējas senākā – koka apjoma (A), un jaunākās – mūra daļas (B) plānojums. Sākotnēji galvenā ieeja B daļā bijusi no Raiņa ielas pretī saimniecības ieeja. Ieejas vestibila vietā tagad atrodas dzīvojamā telpa un telpā, kas, domājams, sākotnēji bijusi virtuve, vēlāk iebūvētas koka kāpnes uz bēniņiem.
Esošās neglazētu podiņu krāsotās krāsnis nav attiecināmas uz ēkas celtniecības laiku, bet izveidotas vēlāk.
ēkā saglabājušās vienas reprezentatīva rakstura 19. gs. beigu divvērtņu trīspildiņu durvis un vienkāršākas vienvērtņu divpildiņu iekšdurvis. Tās sākotnēji krāsotas koka šķiedras imitācijas – āderējuma tehnikā.
Pagalma fasādē B daļā saglabājušies oriģinālie 19. gs. beigu logi un slēģi, bet A daļā – viens 19. gs. 2. puses groplogs ar polihromi krāsotiem slēģiem. Ielas fasādē logu aizpildījums nomainīts pēdējo 10 gadu laikā.
ēkas B daļas telpās konstatēts dekoratīvais krāsojums līmes krāsās. T1 un T2 tās ir atšķirīga platuma un toņu svītras sienas augšdaļā. T3, T4 un telpā C sienas augšdaļā ornamentāla josla trafareta tehnikā.
Saimniecības ieejas vestibilā fragmentāri saglabājies oriģinālais ķieģeļu grīdas segums. Pārējās telpās sekundārs grīdas segums.