Video

Kuldīgas novada vēstis 14.10.2019.

19. oktobrī Kuldīgā pirmo reizi, tikai vienu dienu tiks atvērts lielveikals "Ražots Kurzemē". Par to vairāk stāsta Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītāja Jana Bergmane. Savukārt 20. oktobrī pl.17.00 Ēdoles kultūras namā notiks pasākums “Ēdoles-Īvandes pūralāde”. Veltījums garamantu vācējiem Ansim Bergmanim un Janim Burkovskim. Koncertā piedalīsies Madara Botmane, Zane Jančevska, Kārlis Reijers, Lauma Bērza (vijole), Ansis Jansons (kokle), Artūrs Uškāns (akordeons, stabule) un folkloras kopa “Ēdol's ķist”. Vairāk par pasākumu stāsta folkloras kopas "Ēdol's ķist'" vadītāja Zane Jančevska.

Kabiles muiža atdzimst. Latvijas stāsti

Šobrīd vairs nekas neliecina, ka pirms trim gadiem pie Kabiles muižas valdīja pamestība. Te aktīvi notiek restaurācijas darbi un muiža piedzīvo savu atdzimšanu. Te izveidots arī uzņēmums “Kabiles muižas vīna darītava”. Saruna ar arhitekti Agati Eniņu un sportisti Laumu Grīvu par muižas atjaunošanu, vīna darītavu, aizrautību un uzņēmību Skrundas TV veidotajā raidījumā no cikla “Latvijas stāsti”.

Kuldīgā aizvadīts “Hercoga Jēkaba gadatirgus”

r kārtīgu izlustēšanos, andelēšanos un kaulēšanos Kuldīgā aizvadīts desmitais “Hercoga Jēkaba gadatirgus”. Šī ir reize, kad savas prasmes dažādos rokdarbos, amatniecībā, kulinārijā rāda arī visu 13 Kuldīgas novada pagastu ļaudis. Šogad tirgu papildināja arī viesi no sadraudzības pilsētas Gēsthahtes un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” kulturālie kartupeļi, kas auguši Kuldīgā īpaši izveidotā kartupeļu laukā. Vairāk stāsta Skrundas TV.

Kuldīgas peldbaseins – vai pārdomāts naudas ieguldījums?

Trešo sezonu darbu sācis atjaunotais Kuldīgas sporta komplekss, un jau tagad noslogots no rīta līdz vēlam vakaram. Sabiedrībā neizpratni izraisījis Valsts Kontroles publiskotais ziņojums par 15 pašvaldību attīstību, pētot baseinu izmantojumu un to lietderīgumu. Ziņojumā sporta skolas pārbūve un peldbaseina celtniecība nosaukta par bezatbildīgu attieksmi pret nākotnes izdevumiem, jo pirms projekta īstenošanas nav vērtēta ietekme uz pašvaldības budžetu. Pašvaldībā pārmetumus noraida. Vairāk stāsta Skrundas TV.

Suitu kultūrtelpai UNESCO – 10 gadi

Iekļaušanu UNESCO Pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, kam nepieciešama neatliekama glābšana, suiti sauc par savas kultūrtelpas atdzimšanas sākumpunktu. Kopš tā brīža aizvadīti 10 gadi. Tas devis ne tikai iespēju pētīt savu mantojumu, to iedzīvināt ikdienā un nodot nākamajām paaudzēm, bet arī pašiem suitiem apzināties savu identitāti un iedvesmot citu kultūrtelpu kopējus. Svētku reizē tika teikti paldies vārdi, atklātas trīs ekspozīcijas, foto grāmata un pārrunāts, kas šo 10 gadu laikā ir paveikts. Vairāk stāsta Skrundas TV.

Uzņēmēju diena lauksaimniekiem Kuldīgā

Kuldīgas novada lauksaimniecības uzņēmēju diena ir reize, kad lauksaimniekiem iespējams sastapt ne tikai dažādu dienestu vadītājus, bet arī nozares ministru. Izņēmums nebija arī šī reize. Tika diskutēts gan par lauksaimniecības politiku nākamajam plānošanas periodam, gan citām aktualitātēm. Vairāk stāsta Skrundas TV.